Get Adobe Flash player
BESTTIRES s.r.o. - ekatalog.czPneuservisy - ekatalog.cz

Kontakty

Slavomír Vařák

606 076 751


Petr Toušek

608 302 510Zajímavé odkazy

Portál Mikulov - informační portál města

DDPNEU

Schrader

Facebook

Xtuning

Provozní doba

Pondělí až pátek:

8:00 - 12:00 13:00-16:00

Elsa servis

tazne.cz

 

TPMS – Tyre Pressure Monitoring System

 

 • - neboli systém sledování tlaku v pneumatikách

 

 

Zkratka TPMS znamená v češtině systém monitorování tlaku v pneumatikách. Jedná se o systém namontovaný ve vozidle, kterým se vyhodnocuje tlak v pneumatikách a jeho změny za určitý čas. Už od 1. listopadu 2014 bude TPMS povinně montován do všech nových aut na trzích Evropské unie.

TPMS je ve Vašem vozidle namontován z velmi dobrého důvodu – PRO VAŠI BEZPEČNOST!

 

Výhody TPMS

 

 • Vyšší bezpečnost posádky vozidla. Díky včasnému informování řidiče o poklesu tlaku v pneumatice se lehce zabrání havárii způsobené například defektem.
 • Snížení provozních nákladů vozidla. Optimální tlak = optimální valivý odpor (nižší spotřeba) a také optimální opotřebení pneumatik.
 • Lepší jízdní vlastnosti. Jen správně nahuštěné pneumatiky zajistí ideální stopu vozidla, což je důležité v zatáčkách a při extrémních situacích.
 • Pozitivní dopad na životní prostředí. Dle průzkumu zmíněného výše podhuštěné pneumatiky způsobují zvýšení emisí CO2 o 4,8 milionů tun ročně!

 

 

TPMS měří, zobrazuje tlak a teplotu vzduchu v pneumatikách. Reaguje na rychlý i pomalý únik tlaku vzduchu z pneumatik formou včasného varování. Senzory v kole vozu sledují tlak v pneumtice a vysílají signál do přijímače, který je umístěný ve voze. Pokud přijímač ve voze přijme informaci o nízkém tlaku, automaticky varuje řidiče rozsvícením kontrolky. 

Systém byl přijat legislativou EU a výrobci mají povinnost všechna nová vozidla vyrobená po 1. listopadu 2014 povinně vybavit těmito systémy.

(Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 661/2009 ze dne 13. července 2009)

 

EZ-SENSOR

Univerzální programovatelný senzor

Firma Schrader vyrábí 52 % z celosvětové produkce TPMS a pro dalších 39 % TPMS vyrábí a dodává podstatné části těchto senzorů. Schrader jako leader trhu

EZ - senzor snap-in

přinesl automobilovému průmyslu první programovatelný univerzální TPMS senzor – EZ-sensor® a to jak s kovovým, tak i pryžovým ventilem. EZ-sensor je vyroben ze stejných komponent a ve stejném výrobním závodě jako originální TPMS senzory. Splňuje nejnáročnější kvalitativní kritéria podobně jako produkty dodávané do OEM.

Jsme komplexně vyškoleni na technologie Schrader a proto poskytujeme profesionální instalaci i servis TPMS. Nabídka EZ-sensoru je jistotou kvality.EZ-sensor může být programován přímo na kole. Při výměně kol zima-léto lze jednoduše "naklonovat" nový EZ-sensor podle původních TPMS senzorů bez nutnosti přepisování řídící jednotky vozidla. Nově namontovaný EZ-sensor má stejný ID kód jako původní snímač tlaku. Tím se šetří čas i peníze!

BENEFITY EZ-SENSORU:

EZ-sensor je opakovatelně přepgromovatelný, tj. přenositelnost EZ-sensoru mezi auty. EZ-sensor máme vždy k dispozici, majitel auta se tak vyhne čekání na OEM sensor.

 

 • - Snižuje náklady při servisování.
 • - Zrychluje servis a tím šetří čas.
 • - V autě je pouze jedna technologie, která je navzájem kompatibilní.
 • - Lze jednoduše "klonovat" stávající sensor na druhý.
 • - Ideální jak pro letní, tak zimní pneumatiky.
 • - Patentováno světovým výrobcem sensorů – francouzskou firmou Schrader.

 

EZ-SENSOR JE REVOLUCE V TPMS

  EZ - senzor clamp-in

Na trhu je více než 50 různých typů elektronických ventilů. Ez-sensor je schopen nahradit až 90 % z nich.

 

EZ - sensor clamp-in (kompletní montovaný kovový ventil bez omezení rychlosti).  - Výrobce Schrader / Cena 1 590,00 Kč

EZ - sensor snap-in (kompletní montovaný pryžový ventil do 210km/h) - Výrobce Schrader / Cena 1 540,00 Kč

 

 

 

 

 

Ceny jsou uvedeny bez DPH